XVII konkurs recytatorski „Poezja ks. Jana Twardowskiego” należy już do historii. W tym roku szkolnym konkurs objął swoim zasięgiem nie tylko uczniów gimnazjum, w recytatorskie szranki z gimnazjalistami stanęli uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej. Żeby tradycja tego kulturalnego wydarzenia nie odeszła w niepamięć wraz z wygaśnięciem gimnazjum, w roku szkolnym 2017/2018 wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych naszej gminy. W kolejnych latach szkoła podstawowa przejmie tradycję tego wydarzenia i mam nadzieję, że będzie ono trwać przez następne lata.

Jest mi niezmiernie miło, że zainteresowanie młodszych kolegów uczniów gimnazjum było tak duże, że poziom recytacji komisja oceniła na bardzo wysoki, że w końcu tak wiele szkół odpowiedziało na zaproszenie, mimo iż poezja ks. Jana nie jest wcale łatwa do recytacji.

Konkurs recytatorski ”Poezja ks. Jana Twardowskiego” odbywał się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Puławy pana Krzysztofa Brzezińskiego.

Wyniki  XVII konkursu recytatorskiego „Poezja ks. Jana Twardowskiego – 17.05.2018r. poziom gimnazjum i klasy siódme szkoła podstawowa

dwie równorzędne nagrody za zajęcie pierwszego miejsca:

• Sebastian Osiak – SP w Gołębiu
  • Marcin Kacperek – Gimnazjum w Zarzeczu;

dwie równorzędne nagrody za zajęcie drugiego miejsca

• Renata Zdun –  Gimnazjum w Końskowoli
  • Agnieszka Suszek – Gimnazjum w Końskowoli;

dwie równorzędne nagrody za zajęcie trzeciego miejsca:

• Julia Ząbek – Gimnazjum w Gniewoszowie
  • Julia Ogonowska – Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”

• Estera Karpeta – SP w Górze Puławskiej
  • Agata Czarnecka – SP w Gołębiu
  • Alicja Szkoda – POK „Dom Chemika”.

Wyniki  XVII konkursu recytatorskiego „Poezja ks. Jana Twardowskiego – 16.05.2018r.poziom klasy 1-3 szkoła podstawowa

• Lena Szewczyk – SP w Leokadiowie – pierwsze miejsce
  • Jan Górecki – SP w Górze Puławskiej – drugie miejsce
  • Weronika Sulima – SP w Górze Puławskiej – trzecie miejsce

• Klaudia Cieślak – SP w Górze Puławskiej
  • Maja Piwońska – SP w Górze Puławskiej

Wyniki  XVII konkursu recytatorskiego „Poezja ks. Jana Twardowskiego – 16.05.2018r. – poziom klasy 4-6 szkoła podstawowa

• Izabela Abramowicz – SP w Zarzeczu – pierwsze miejsce
  • Maja Puton – SP w Górze Puławskiej – drugie miejsce
  • Maja Tusińska – SP w Górze Puławskiej – trzecie miejsce

• Karol Wrześniak – SP w Zarzeczu
  • Joanna Kraj – SP w Górze Puławskiej

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie raz jeszcze gratuluję i zapraszam do udziału
w kolejnym, XVIII konkursie recytatorskim „Poezja ks. Jana Twardowskiego”.

Dorota Chodoła

Foto: Gabrysia Rusek