„Nikt nie żyje dzięki sobie i tylko dla siebie”-

ks. J. Twardowski

Uczeń z pasją

Uczeń z pasją… i nie tylko…
W roku szkolnym 2011/12 rozpoczął w naszej szkole działalność klub „Uczeń z pasją i nie tylko…” Gimnazjaliści mogą tu realizować swoje pasje literackie, rozwijać talenty recytatorskie oraz aktorskie. Spotkania (indywidualne lub w małej grupie) odbywają się w kreatywnej atmosferze, uczniowie wyrażają siebie poprzez akt twórczy, wykorzystując szansę na rozkwit swoich talentów i uzdolnień. Pomimo krótkiej działalności na koncie „Uczniów z pasją…” jest kilka sukcesów, które świadczą o potencjale twórczym i artystycznym, który w nich drzemie.

rgregbrebreb

A oto nasze sukcesy:

Uczniowie z pasją… poetycką i recytatorską

„co ja wiem o miłości
nic nie wiem
wiersz czytałam
film widziałam
to wszystko
a jednak
może coś wiem”
Dominika Makuch

15 listopada w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbyło się „Południe literackie”, podczas którego nastąpiło wręczenie nagród i wyróżnień laureatom VI edycji konkursu „Miłość niejedno ma imię”. Nagrodzeni mogli posłuchać swoich wierszy czytanych przez wychowankę MDK w Puławach (organizatora konkursu), otrzymali też pokonkursowe tomiki, w których zamieszczono próby poetyckie wszystkich uczestników konkursu.
Gimnazjum w Górze Puławskiej w konkursie reprezentowało siedem osób z klasy Ib. Dwie uczennice Dominika Makuch i Kaja Tajer otrzymały nagrody, zaś wyróżnienia przyznano Gabrysi Górskiej , Paulinie Cieszko i Kindze Wołyńskiej.

Na tym nie koniec…

Laureatkami II Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Religijnej organizowanego z okazji obchodów XIII Dnia Papieskiego zostały także uczennice klasy I b.
Jury przyznało:
I miejsce Kindze Wołyńskiej za interpretację wiersza Ernesta Brylla „Wołaniem, wołam cię.”
II miejsce zajęła Aleksandra Godziszewska recytująca także wiersz Brylla „Boże, nic nie rozumiem.”

Kinga_Wol

Kinga laureatką konkursu

2 kwietnia 2014, w rocznicę śmierci błogosławionego Jana Pawła II, po raz dziewiąty odbył się Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Jana Pawła II organizowany przez Gimnazjum i Gminną Bibliotekę Publiczną w Żyrzynie.

W konkursie wystąpiły trzy uczennice z naszej szkoły: Kinga Wołyńska, Ola Godziszewska i Klaudia Krześniak.

Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów komisja w składzie:

p. Anna Kistelska – WOK w Lublinie

p. Mariola Błazik – MDK w Puławach

p. Małgorzata Klinkosch – MDK w Puławach

postanowiła przyznać I miejsce Kindze Wołyńskiej.

 

kon_rec_2014

 

walentynki2014-022

Uczeń z pasją… teatralną

Przedstawienie „Śnieżka na walentynki” – 14.02.2014

Udział w przygotowaniu przedstawienia „Śnieżka na walentynki” to dla mnie duże doświadczenie i fajna zabawa.

Grałam wróżkę Brunchildę, która była jedną z głównych bohaterek przedstawienia.

Dobrze czułam się w swojej roli, choć trochę się denerwowałam.

Starałam się grać jak najlepiej, reakcje publiczności powodowały, że stres pomału mijał.

Zabawny scenariusz sprawił, że inscenizacja była śmieszna, a odlotowe podróże bohaterów w czasoprzestrzeni zaciekawiły widzów.

Mam nadzieję, że wkrótce będę miała okazję zagrać w kolejnym przedstawieniu.

Paulina Cieszko, kl. Ib

 

Przedstawienie „Ocalić od zapomnienia”

Nasz czwartkowy występ (10.04.2014) w Domu Chemika odbył się w ramach przeglądu „Witaj majowa jutrzenko”.

Prezentowaliśmy inscenizację „Ocalić od zapomnienia” związaną z obchodami Roku Oskara Kolberga.
Od samego początku wzbudzaliśmy zainteresowanie obecnych w Domu Chemika, bo mieliśmy ludowe stroje i rekwizyty, a także koguta Stefana, który grał z nami w przedstawieniu. Zauważył nas też dziennikarz, więc tuż przed występem udzieliliśmy wywiadu do Radia Lublin.
Wszystkich męczyła trema, ale gdy weszliśmy na scenę, nerwy poszły w zapomnienie. Przedstawienie układało się po naszej myśli do czasu, gdy Olę trzymającą koszyk ze Stefanem, szarpnęła (zgodnie ze scenariuszem) Lena. Kogut stracił równowagę i wypadł z koszyka. Widzowie, którzy myśleli do tej pory, że Stefan jest sztuczny, zdziwili się, widząc, że ptak trzepoce się po scenie. Dzięki szybkiej reakcji Oli kogut wrócił na miejsce. Nie mogłyśmy powstrzymać się od śmiechu, bo latający Stefan nie był ujęty w scenariuszu. Dalsza część przedstawienia poszła znakomicie.
Po występie dostaliśmy gromkie brawa oraz gratulacje od pani Anny Dzierżawskiej, organizatorki turnieju, radnej miasta Puławy. Pełni satysfakcji i zadowoleni z siebie wróciliśmy do szkoły. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Ola Godziszewska, Paulina Cieszko

KRĘCIMY FILM „Zakochana Marysia”

W niedzielę 13 kwietnia 2014 r odbył się I Plener Filmowy “KRĘCIMY FILM”. Nasza klasa nagrywała filmik „Zakochana Marysia”, do którego scenariusz napisał Marek Piegow, zaś w role aktorskie wcielili się: Filip Filipowski – Daniel, Jasiek Martyniuk – Radek i Ola Godziszewska – Marysia. Opiekę nad nami sprawowała pani Kowalik.
Na początku zostaliśmy pomalowani dla potrzeb filmu, a kamerzyści objaśnili nam komendy, które obowiązują na planie filmowym.
Pierwszą scenę nagrywaliśmy na placu zabaw, gdzie filmowa Marysia spotkała się z Radkiem. Chłopiec w ramach przeprosin za spóźnienie otrzymał słodkiego buziaka w policzek. Następna kręcona scena to romantyczny spacer po parku. Ostatnią, a tak naprawdę pierwszą scenę nagraliśmy w szkole. Daniel – dresiarz dostał kosza od Marysi. Zabawa była świetna, czuliśmy się jak prawdziwi aktorzy.

film_zm-002 film_zm-001 film_zm-003 film_zm-004
film_zm-005 film_zm-006 film_zm-008 film_zm-007

Ola Godziszewska, kl. I b
Archiwum

Uczeń z pasją 2012-2103

Uczeń z pasją 2011-2012