Przed świętami o świętach…

Dlaczego wieczór wigilijny w polskiej tradycji jest tak ważny? W jakim celu w czasie kolacji wigilijnej pod biały obrus kładziemy siano, na stole zostawiamy jedno puste nakrycie, ubieramy choinkę, obdarowujemy się prezentami… Na te wszystkie pytania starali się odpowiedzieć młodzi aktorzy, członkowie Koła teatralnego gimnazjum oraz uczniowie szkoły podstawowej. W tym roku bowiem przedstawienie bożonarodzeniowe w gimnazjum i szkole podstawowej dotyczyło tradycji celebrowania Wigilii. Młodzież, nakrywając wigilijny stół, opowiadała o tych najpiękniejszych w polskiej kulturze świętach i wyjaśniała znane, choć nie zawsze rozumiane zwyczaje. Spotkanie uzupełniła “wizyta” kolędników, czyli występ zespołu wokalnego szkoły podstawowej działającego pod opieką pana Grzegorza Kowalczyka. Gromkie brawa i liczne gratulacje sugerowały, że występ był udany!

Dorota Chodoła, opiekun Koła teatralnego