Pokazy z fizyki – UMCS Lublin

13 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach z fizyki, organizowanych przez Instytut Fizyki UMCS Lublin oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Eksperymenty dotyczyły czterech działów fizyki :

  • Fizyka zabawek
  • Błękitna planeta
  • Fizyka latania
  • Światło i oko

Pokazy przebiegały w miłej atmosferze i dużą dozą humoru. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem przypatrywali się przedstawianym doświadczeniom. Eksperymenty zostały przeprowadzone w bardzo interesujący sposób, zrozumiały dla młodzieży. Uczniowie mogli zaobserwować jak skupia bądź załamuje się światło, poznać zasady aerodynamiki oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat naszej planety.

Dzięki pokazom młodzież mogła pogłębić swoją świadomość użyteczności fizyki. Jest to również świetne powtórzenie przed zbliżającymi się egzaminami.