Koło fotograficzne

Szkolne koło fotograficzno-filmowe zaczęło swoją działalność w roku szkolnym 2008/2009. Wtedy to, udało się nam pozyskać fundusze na zakup kamery video i aparatu fotograficznego.
Celem przedsięwzięcia było umożliwienie naszym uczniom odkrycie własnych talentów fotograficznych, realizację swoich pasji i ich rozwijanie oraz “zarażanie” nimi innych. “Skutkiem ubocznym” naszej aktywności jest niezliczona ilość zdjęć z wielu imprez szkolnych, jak również ich dokumentacja filmowa. Skromna część naszych zbiorów znajduje się w galerii na stronie szkoły. Ponieważ strona ta powstała dopiero w czerwcu 2011 r., dlatego są tu zamieszczone prace od tego okresu, ale postaramy się (w miarę możliwości) sukcesywnie wypełniać tę lukę.
Na zajęciach koła młodzież uczy się trudnej sztuki fotografowania i filmowania w różnych warunkach, rozwija kreatywność, poznaje możliwości współczesnych technologii w zakresie cyfrowej obróbki zdjęć i filmów.
Prace uczniów były wystawiane w szkole (zawsze po Dniach Kultury Chrześcijańskiej) oraz w Urzędzie Gminy Puławy (2 razy), a filmy zrealizowane podczas koncertów finałowych (wspomnianej już wcześniej imprezy – DKCh), cieszą oczy wielu mieszkańców naszej gminy…
Inną formą naszej działalności są zajęcia plenerowe prowadzane w najbliższej okolicy, jak również w bardziej odległych zakątkach naszego pięknego kraju, np. w Krakowie, w Pieninach oraz wyjazdy na pokazy sprzętu foto-video, prezentacje nowych technologii w zakresie obróbki cyfrowej filmów (Roadshow) itp.
Wszystko to razem kształci w uczniach świadomość, że szkoła jest miejscem przyjaznym, gdzie można przyjemnie i pożytecznie spędzić czas, i bawiąc się – nauczyć czegoś nowego.

Członkowie koła fotograficznego są autorami zdjęć dwóch ważnych wystaw, prezentowanych podczas Dni Kultury Chrześcijańskiej: “Piękno kapliczek i przydrożnych krzyży” – 2012 r. oraz “Śladami ks. Jana Twardowskiego” – 2013 r. W roku 2014 z inicjatywy Gminnej Biblioteki w Górze Puławskiej powstała publikacja – album: “Piekno kapliczek, figur i krzyży przydrożnych”, w którym zostały wykorzystane zdjęcia z naszej wystawy. Bardzo się cieszymy z faktu, że nasze prace zostały tak wyróżnione. Prezentacja publikacji miała miesce w budynku naszej szkoły 14 listopada 2014 r. Fotoreportaż z tej uroczystości znajduje się tutaj.