Dzień Samorządności – 21 marca 2016 r.

Z okazji Dnia Samorządności (21 marca), powszechnie nazywanego Dniem Wagarowicza,  Zarząd Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w  Górze Puławskiej  zorganizowała konkurs na najlepsze naleśniki. W zmaganiach wzięli udział przedstawiciele poszczególnych klas. Zadaniem  każdego  zespołu  było  przygotowanie  tej popularnej potrawy  w  trzech  różnych formach: na słodko, ostro i „ własnej wariacji  naleśnikowej”. Wszyscy  uczestnicy konkursu wykazali  się    ogromnym   zaangażowaniem   i   niezwykłą    pomysłowością,   co   zostało   zauważone i docenione przez jury o wyjątkowo wrażliwych podniebieniach . Najlepsze zespoły zostały nagrodzone słodkimi niespodziankami. Po zmaganiach konkursowych odbyła się degustacja przygotowanych  przez zespoły naleśników, na  którą zostali zaproszeni wszyscy  nauczyciele i uczniowie naszego gimnazjum.

J. W.