Pokazy z fizyki i chemii.

W środę 29 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w pokazie naukowym grupy “Zaelektryzowani”. Animatorzy zaprezentowali kilka ciekawych eksperymentów: podpalili ławkę oraz dłoń uczennicy, ale pokazali też, że aby zaskoczyć widzów (którzy po pewnym czasie przyzwyczaili się już do kontrolowanych wybuchów ognia) nie trzeba tylko zapalać, ale można również… gasić! I to chociażby dwutlenkiem węgla!
Odbyły się także dwie konkurencje, w których animatorzy zmierzyli się z widzami. W pierwszym zadaniu należało w jak najkrótszym czasie nadmuchać dwumetrowy worek (organizatorom udało się to w trochę mniej niż 3 sekundy!), a w drugiej rywalizacji zawodnicy musieli jak najszybciej przelać wodę w klepsydrze. Na szczęście nie poszło nam aż tak źle i miejmy nadzieję, że to nie tylko zasługa forów danych nam przez animatorów.
Oczywiście wszyscy bawili się wspaniale podczas pokazów, gdzie zamiast pytania z ostatniej lekcji wystarczyło po prostu patrzeć i podziwiać, jak nauka robi swoje.

Gabrysia R.